06 listopada, 2021 #Biżuteria

Jak powinien wyglądać srebrny łańcuszek męski z krzyżykiem?

Wybór łańcuszka z krzyżykiem nie należy do prostych. W sklepach z biżuterią jest wiele różnych modeli, które na pozór wydają się być bardzo do siebie podobno. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się im można stwierdzić, że różnice między nimi są całkiem duże i mają ogromny wpływ na ostateczną decyzję o zakupie. Jaki powinien być srebrny łańcuszek męski z krzyżykiem? Czym powinien się wyróżniać?

Mocny splot

Jeśli chodzi o łańcuszek srebrny z krzyżykiem, to dla panów najczęściej sugerowane są modele o mocnym i grubym splocie. Takie łańcuszki trudniej zerwać i są dobrze widoczne. Chodzi też o zachowanie pewnych proporcji pomiędzy biżuterią a osobą, która ją nosi. Delikatny i subtelny łańcuszek z krzyżykiem mógłby nie być dobrze widoczny na piersi rosłego mężczyzny. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się w jego przypadku trwała i mocna pancerka. Jest to specjalny rodzaj splotu łańcuszka, który szczególnie często jest stosowany w biżuterii dla mężczyzn. W jego przypadku łańcuch nie składa się z klasycznych oczek, ale raczej delikatnie spłaszczonych płytek.

Dobrze dopasowany krzyżyk

Bardzo ważne jest to, żeby łańcuszek i krzyżyk dobrze prezentowały się jako komplet. Przed zakupem dobrze jest położyć obok siebie łańcuszek i krzyżyk i zobaczyć jak wyglądają obok siebie. Można też po prostu zawiesić wisiorek na łańcuszku i go przymierzyć. Trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym z nich jest rozmiar. Krzyżyk nie może być zbyt mały w stosunku do srebrnego łańcuszka. Nie może też być zbyt duży, by nie wyglądał karykaturalnie. Drugą kwestią jest to, że powinien być dokładnie w tym samym odcieniu srebra. Trzecią sprawą są detale. Jeśli łańcuszek jest w jakikolwiek sposób ozdobiony, to sam krzyżyk także powinien mieć elementy, które do nich nawiązują. Tylko tak można upewnić się, że całość będzie wyglądała jak komplet.

W dzisiejszych czasach nie musimy szukać idealnej biżuterii w sklepach lub godzić się na asortyment złotnika który jest w pobliżu, ponieważ srebrny łańcuszek męski z krzyżykiem zamówimy bezpiecznie online dzięki czemu mamy szerszy wybór.

You Might Be Interested In