19 października, 2019 #Wystrój wnętrz

Jak oprawić mapę?

Władca Pierścieni Mapa Śródziemia - plakat

Zdarza się, że mamy do dyspozycji piękną mapę. Oczywiście, nie może ona spędzić wieczności zwinięta w tubie. Powinna być właściwie oprawiona i wyeksponowana na honorowym miejscu. Jak to zrobić, by osiągnąć najlepszy efekt?

Antyramy


Plakat z mapą Śródziemia będzie świetnie wyglądał w antyramie. Z całą pewnością nie zasłoni ona żadnego elementu plakatu. Nie trzeba się będzie zastanawiać co znajduje się pod ramką lub czy jakiś fragment został przycięty. W antyramach nie ma tego problemu. Równocześnie, skromna antyrama dobrze podkreśli bogactwo mapy. Nie zamaże jej szczegółów i pozostawi ją czytelną dla obserwatorów.

Lekkie i cienkie ramy


Kolejną propozycją oprawy dla plakatu z mapą Śródziemia jest zastosowanie bardzo lekkiej ramy. Tworzy się je z tworzyw sztucznych. Zazwyczaj materiał ten zastępuje również tradycyjnie używane szkło. Dzięki takiemu rozwiązaniu, plakat z mapą Śródziemia można zawiesić w dowolnym miejscu i nie przejmować się jego wagą. Jeśli chodzi o kolory to najlepiej jest wybierać stonowane barwy. Najlepsza będzie biel, czerń oraz odcienie kremowego. Wiele zależy też od odcienia samej mapy. Najlepiej jest dobierać odcień ramy właśnie do koloru plakatu.

Władca Pierścieni Mapa Śródziemia plakat


Jest też zupełnie inna opcja. Plakat można przymocować do ściany po prostu za pomocą taśmy klejącej. To rozwiązanie pasuje do pokoju nastolatka. Trzeba jednak pamiętać, że klej z taśmy może uszkodzić plakat lub ścianę. Takie sytuacje czasem mają miejsce i nie sposób ich uniknąć. Jedynym wyjściem jest wybranie ramy. Plakaty z mapą Śródziemia znajdziesz tutaj.

You Might Be Interested In