09 maja, 2022 #Odzież

Jak dobrać odzież do biegania?

Odpowiednio dobrana odzież do biegania pozwala osiągać optymalne wyniki, a jednocześnie czuć się komfortowo podczas treningu. Jak wybierać odzież do biegania, na co w szczególności należy zwrócić uwagę?

Odzież do biegania – co będzie potrzebne?

Na początek warto zakupić odpowiednią bieliznę do biegania – nie może ona uciskać czy ograniczać ruchów. Kobiety powinny wybrać specjalistyczne biustonosze, które pozwolą utrzymać biust we właściwym miejscu. Bardzo istotne są koszulki do biegania, wykonane z lekkiego, przewiewnego materiału, który pozwala odprowadzać pot oraz nadmiar wilgoci.

Latem możemy zdecydować się na specjalistyczne szorty biegowe, wiosną i jesienią optymalnym wyborem będą legginsy dla pań oraz dłuższe spodnie dla panów. Nie zapomnijmy o obuwiu, który musi zapewniać stopom odpowiednia amortyzację.

Rodzaj butów dobieramy w zależności od nawierzchni, po której najczęściej poruszamy się podczas treningów. Na chłodniejsze dni dobrym wyborem będzie lekka bluza lub kurtka przeciwdeszczowa.

Jaki rozmiar odzieży do biegania wybrać?

Odzież do biegania https://dobrenarty.pl/odziez-i-obuwie/odziez-do-biegania/ powinna być dopasowana do ciała. Zbyt luźne koszulki czy spodnie w znacznym stopniu ograniczają ruchomość, tymczasem zbyt obcisłe stroje sprawiają, że czujemy się niekomfortowo.

Jeśli kupujemy odzież do biegania w sklepach internetowych, zawsze kierujmy się dedykowanymi tabelami rozmiarów, pamiętając przy tym, że każdy producent bierze pod uwagę nieco inne wymiary modelowe.

Jedynym elementem odzieży, który nie może przylegać idealnie do ciała, jest bluza bądź kurtka. Powodem jest fakt, iż pod nimi mamy dodatkowe warstwy, które w połączeniu z obcisłą odzieżą wierzchnią mogą powodować uczucie dyskomfortu. Wybierajmy odzież do biegania z elastycznych, rozciągliwych materiałów, które zapewniają znacznie większą swobodę ruchu. 

You Might Be Interested In