08 listopada, 2022 #Odzież

Do jakich stylów sukienka maxi nie pasuje?

Mówi się, że sukienka maxi – kliknij tu by zobaczyć jej przykłady – jest na tyle uniwersalna, że pasuje na każdą okazję. Może i na każdą okazję tak, ale to czy do każdego stylu to już inna kwestia. Jeśli chcemy za wszelką cenę utrzymać swoją szafę w jednym stylu to musimy liczyć się z tym, że jest ryzyko, iż będziemy musiały pożegnać się z sukienką maxi. Jednak, do których stylów ta sukienka nie pasuje?

1. Styl e-girl

Styl, który często można zauważyć wśród młodszych dziewczyn. Królują w nim krótkie spódniczki, kabaretki, koszulki z ciekawymi nadrukami, łańcuchy i mocne buty, najczęściej na platformie. Nie ma co się dziwić, że sukienki maxi, które przeważnie są symbolem kobiecości i delikatności nie znajdą tutaj zastosowania. Nieważne jak bardzo byśmy chciały wpisać sukienki maxi do stylu e-girl będzie to wyglądało bardzo dziwnie i nienaturalnie.

2. Styl tomboy

Styl, który przeżywa swoją „drugą młodość”. W dzisiejszych czasach dużo dziewczyn decyduje się na taki styl i nie ma co się im dziwić. Styl tomboy jest bardzo wygodny, a dodatkowo łamie przyjęte stereotypy. Jest to również ciemna i mocna koncepcja, gdzie również brakuje miejsca na delikatność, zwiewność i kobiecość sukienek maxi. Między stylem tomboy a długimi sukienkami jest kolosalna przepaść i nie ma możliwości, aby jakoś złączyć ze sobą te dwa aspekty.

3. Styl grunge

Kolejny mocny i mroczny styl, ale również uwielbiany przez kobiety. Każda z nas jest inna, dlatego nie można oceniać innych po guście i upodobaniach. Styl grunge charakteryzuje się ciemnymi outfitami, gdzie królują ramoneski, trampki, luźne jeansy czy kurtki jeansowe. Podobnie jak w poprzednich stylach, ciężko aby delikatna sukienka maxi mogła współgrać z jej kompletnymi przeciwieństwami.

4. Styl fairy grunge

Tutaj można powiedzieć, że sytuacja nie jest do końca jasna. Mimo że jest to całkiem ciemny styl, ale nie tak mroczny jak poprzednie to nadal sukienka maxi nie ma tutaj jakichś większych zastosowań. Czasami jest spotykana, w swoich ciemniejszych odmianach, jednak bardzo często jest zastępowana długą spódnicą lub krótką sukienką. Na pewno jej delikatne warianty nie będą współgrać z całą koncepcją stylu, dlatego bardzo rzadko jest ona tutaj widywana.

5. Styl goth

Styl, który nie jest nikomu obcy. Śmiało można rzucić stwierdzenie, że większość z nas przechodziła okres, kiedy naszym stylem był właśnie goth lub emo. Ta koncepcja obfituje w czarny kolor i rzadko kiedy spotkamy tam inny. Dodatkowo królują tutaj mocne buty, krótkie sukienki, łańcuchy, kabaretki i inne „mroczne” elementy. Z tego względu sukienki maxi, które głównie występują w delikatnych odmianach.

6. Styl pastel goth

Można by go zdefiniować jako delikatniejsza i bardziej uroczą wersja stylu goth. Oczywiście występują tutaj elementy, które były w tamtym stylu, jednakże jest między nimi całkiem spora różnica. Pastel goth to połączenie czerni z kolorami pastelowymi, głównie różem, fioletem i błękitem. Mimo tych uroczych akcentów sukienka maxi nie znajdzie tutaj zastosowania, gdyż nadal będzie zbyt delikatna i kobieca.

Sukienki maxi są utożsamiane z kobiecością i delikatnością, w każdej wersji, w której występują. Z tego względu wszystkie mocne i mroczne style, w których dominuje czerń i charakterystyczne elementy ubioru nie będą się zgrywały z sukienką maxi. Ale czy to oznacza, że musimy z niej zrezygnować przy każdej możliwej okazji? Jeśli nie zależy nam na całkowitym trzymaniu się jednego stylu to jak najbardziej możemy czasem założyć sukienkę maxi. Zwłaszcza na jakieś eleganckie wyjście, gdzie będzie się ślicznie prezentować. Jednak co w przypadku, kiedy chcemy pozostać przy jednym stylu, tak aby każdy wiedział, w czym czujemy się najlepiej? Wtedy niestety będziemy musiały pożegnać się z sukienkami maxi. Jednak pamiętajmy, że bycie otwartym na wiele różnych stylów pozwoli nam na tworzenie większej liczby stylizacji i bawienie się modą. Dodatkowo jest to idealne rozwiązanie na znalezienie swojego stylu lub stworzenie własnej, oryginalnej koncepcji, w której będziemy się czuć najlepiej!

You Might Be Interested In