24 stycznia, 2018 #Tryb sportowy

Dlaczego skórzane łyżwy do jazdy figurowej są najlepsze?

Jazda na łyżwach to doskonała zabawa przynosząca mnóstwo korzyści zdrowotnych. W trakcie jazdy na łyżwach dotleniamy swój organizm, zmuszamy do pracy niemal wszystkie mięśnie ciała. By jazda na łyżwach kojarzyła nam się z przyjemnością musimy postawić na odpowiedni sprzęt.

Łyżwy do jazdy figurowej

Łyżwy można rzecz jasna wypożyczyć na lodowisku. Lepiej mieć jednak własną parę. Poleca się ich zakup gdy na lodowisku jesteśmy dość często. Własne łyżwy figurowe będą najlepiej dopasowane do naszej stopy. Zyskamy na komforcie jazdy. Polecane są łyżwy skórzane. Noga w nich nie będzie się pocić. Stopa o wiele lepiej będzie czuła się w naturalnej skórze. Niestety minusem łyżew figurowych jest dość ograniczony wybór. W sklepach dominują białe i czarne łyżwy. O wiele trudniej znaleźć sprzęt z ciekawą kolorystyką czy wzorem.

Cena łyżew figurowych

Łyżwy figurowe powinny być sznurowane. Ich zakładanie w rezultacie zajmuje o wiele więcej czasu. Każda sznurówka musi być mocno zaciśnięta. Sznurówka jest dość długa, ciągnie się od czubka łyżew do samego końca znajdującego się na wysokości kostki. W ten sposób mamy pewność, że łyżwy będą jak najlepiej dopasowane do naszej stopy. Za dobrej jakości łyżwy będziemy musieli zapłacić kilkaset złotych. Przeglądając poszczególne egzemplarze zwróćmy uwagę na jakość ich wykończenia. Wszelkie wystające nitki mogą budzić wątpliwości co do jakości wykonania sprzętu.

You Might Be Interested In