10 maja, 2022 #Modne obuwie

Dlaczego i jakie sandały damskie wybrać?

Sandały damskie

Wraz z nadchodzącym latem, a co za tym idzie upałami, wszyscy chowają wysokie zabudowane buty, a przy tym wyciągają letnie obuwie, czyli sandały. Jakie z damskich modeli tych butów będą modnym hitem sezonu? Jakie są zalety noszenia odkrytego obuwia latem? Jak odpowiednio dobierać kolorystykę do swojej stylizacji? Na ów pytania, można znaleźć odpowiedzi w poniższym artykule. 

Jakie sandały damskie wybrać dla siebie?

Sandały damskie posiadają bardzo wiele modeli, które można wybrać odpowiednio tak, by pasowały do stylizacji. Wśród nich znajdują się takie jak:

  1. klasyczne, płaskie
  2. na obcasie
  3. na koturnie
  4. na platformie
  5. gladiatorki, inaczej rzymianki 

Klasyczny rodzaj sandałów damskich, świetnie sprawdzi się podczas dłuższych pieszych wycieczek po mieście, a także podczas wypadu nad wodę. Jeżeli jednak istotne jest, by wyglądać bardziej wieczorowo, sandały na koturnie i obcasie bardzo dobrze komponują się z eleganckimi stylizacjami. Ponadto gladiatorki, rzymianki, mimo iż zazwyczaj posiadają płaską podeszwę, wyglądają bardzo szykownie i zdecydowanie podkreślają stylizacje, zarówno te wieczorowe, jak i te codzienne. Jak więc widać, wybór jest szeroki i dostosowany do własnych, prywatnych preferencji i gustu. 

Sandały, czyli zdrowie dla nóg w czasie upałów

Sandały sprawiają, że noga oddycha, przez co nie dopuszczają do zapocenia i przegrzania stóp. Są wytchnieniem w czasie upałów, ponieważ przy wysokich temperaturach, noga w zabudowanym bucie powoduje niemały dyskomfort. Dzięki rozsądnemu wyborowi w czasie letnim da się uniknąć również wielu chorób, na przykład grzybicy stóp, która spowodowana jest przepoceniem. Warto, jednak pamiętać, by wybierać sandały z wysokiej jakości materiału, który nie doprowadzi do przykrych dolegliwości skóry stopy. Jest to zdecydowanie rozsądna decyzja, biorąc pod uwagę wszystkie dolegliwości, które mogą wyniknąć z przepocenia nóg w zabudowanym bucie, którymi są: 

  1. grzybica paznokci
  2. obrzęki
  3. suche i pękające pięty
  4. odciski, spowodowane tarciem stopy o but

You Might Be Interested In