24 maja, 2023 #Modne obuwie

Czy warto mieć niebieskie buty damskie?

niebieskie buty damskie

Błękit to kolor coraz śmielej stosowany przy projektowaniu obuwia. W tym kolorze znaleźć można buty w wielu stylach, także tych najmodniejszych. Obawy, że buty w tym kolorze trudno będzie połączyć z innymi kolorami łatwo rozwiać – jest to kolor, który świetnie łączy się z wieloma innymi barwami.

Najpopularniejsze odcienie koloru niebieskiego stosowane przy produkcji butów to:

– jasny błękit – kolor nieba,

– odcienie turkusu,

– kobalt.

Popularny jest również odcień niebieskiego wpadający delikatnie w szarość, oraz oczywiście granat.

Z jakimi kolorami można łączyć błękit?

Buty w odcieniach niebieskiego połączyć można z resztą stylizacji na zasadzie kontrastu. Niebieskie buty mogą być przykuwającym uwagę akcentem w stylizacjach opartych w całości na innym kolorze. Znakomicie wyglądać będą niebieskie buty damskie połączone z białą sukienką lub białym letnim garniturem (dostępne online tutaj).

Chcąc uzyskać efekt kolorystycznej harmonii połączyć można niebieskie buty z sukienką w kolorze na przykład zielonym, lub też w modny, wielokolorowy, kwiatowy wzór. Buty w odcieniu turkusu lub kobaltu dodadzą całemu zestawowi odrobinę ekstrawagancji.

Niebieskie buty w każdym fasonie

Buty w kolorze niebieskim kupić można w wielu różnych fasonach. Mogą to być zarówno eleganckie czółenka na obcasie, jak i bardzo modne, miejskie snickersy.

Niebieskie buty damskie lub męskie mogą być całkiem uniwersalną częścią garderoby. Niebieski jest kolorem intensywnym, ale bardzo klasycznym. Posiadając buty w kilku różnych odcieniach niebieskiego dobrać można odpowiednią parę właściwie do każdego zestawu i na każdą okazję. Skórzane, satynowe, czy też wykonane z innych materiałów, zawsze będą prezentować się atrakcyjnie.

You Might Be Interested In