01 listopada, 2019 #Technologiczne gadżety

Czy warto kupić komputer używany?

używany komputer do pracy

Planując zakup komputera, warto rozważyć sprzęt używany. To sposób na spore oszczędności – komputery z drugiej ręki kosztują nawet o połowę taniej niż te nowe, a często nie noszą niemal żadnych śladów użytkowania. Kiedy warto postawić na sprzęt używany i jak go wybrać?

Komputer z drugiej ręki – czy warto?

Licząc na sprzęt dobrej jakości, a nie chcąc przepłacać, warto sprawdzić sklepy ze sprzętem używanym i internetowe aukcje. Bardzo często sprzedający wystawiają komputery, które były u nich zaledwie kilka tygodni, a więc są niemal nowe fabrycznie. Inne mimo dłuższego użytkowania zachowały doskonały stan, ale ich cena znacznie spadła. Dobrej jakości sprzęt z drugiej ręki to często znacznie lepszy wybór niż tani, ale wyposażony w słabe komponenty laptop z wystawy w sklepie. Polując na komputery używane, można znaleźć prawdziwe perełki – niemal nowy sprzęt w znacznie obniżonej cenie.

Gdzie kupować wysokiej jakości używane komputery?

Gdzie szukać używanego komputera? Możliwości jest wiele. Czasami ktoś z rodziny czy znajomych decyduje się na wymianę sprzętu i chętnie za niewielką opłatą odstąpi swój poprzedni laptop. Inna opcja to sklepy takie jak At-outlet i lombardy oferujące używane komputery. Jeszcze inna możliwość to regularnie przeglądanie internetowych aukcji – wielu ich użytkowników wystawia na sprzedaż swoje komputery, zachowując czujność, można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty sprzedażowe z używanymi komputerami.

You Might Be Interested In